Osmanlı geleneği yeni doğan bebeklerin karınca yumurtası yağı sürülmesi yağı sürülmesi ile tüysüz bir hayat  yaşamalarından ilham alınarak geliştirildi.

Doğadan gelen kalıcı yöntem

4 seansta vücudu tüylerden %96 oranında arındırıyor böylellikle ilk kullanımda %30 tüylerden arındıran karınca yumurtası yağı arap coğrafyasında çöl topraklarından toplanmaktadır

Osmanlı döneminde haremdeki cariyelerin ağdadan sonra karınca yumurtası yağını kullandıkları tarihsel kaynaklarda belirtilmektedir. Dünyada karınca yumurtası yağından kozmetik ürünlerinin yapıldığı ülkelerin başında iran geliyor. İrana bu geleneğin Osmanlıdan geçtiği tahmin edilmektedir.

Profesör dr. Taha İbrahim khalifa notları ile gün yüzüne çıktı.

Karınca yumurtası yağı tüy azaltıcı etkisi 2 ana etkene bağlıdır.Birincisi kendi yağı yani direk karınca yumurtasında bulunan ve labarotuar ortamında sentezlenemeyen, yapay bir şekilde oluşturulamayan bir proteindir. Bu nedenle bu yağ sadece asyanın belirli bölgelerinde ve arap coğrafyasında bulunmaktadır .karınca yumurtası yağı ile ilgili ilk akademik çalışma 2009 yılında ABD ile yapılmıştır.


Karınca asidiolarak geçen bu özel asit antibakterial doğal bir türüdür homolog sırada en kuvvetli olan asittir adeta doğal bir mucizedir .diğer bilinen en güçlü asit türevlerinden 2.5 kat daha kuvvetlidir. Bu asitin benzeri  elma sirkesinde bulunmasına rağmen karıncanın ürettiği bu protein cildi tahriş etmemesi nedeniyele asırlardır bebekler doğduğunda ciltlerine sürülmesine geleneği oluşturduğu düşünülmektedir.

Kozmetik ürün yapımında ve derileri tabaklamada, tüylerden arındırmada yaygın olarak kullanılır en şaşırtıcı özelliği  bu derece etkili bir asitin dermatolojik olarak insan derisine  uzun süre kullanımında bile hiçbir zarar vermeyecek şekilde oluşmasıdır .Bu proteini bilim insanları ve dermatologlar doğanın bir mucizesi olarak değerlendirmiştir.

En iyi ve cilde dost protein karınca yağında

Tüy köklerinin beslenmesini tamamen ve doğal ve zararsız yöntemle durdurur.doğada bulunan en zararsız ve cilde sürülebilen tek formik asit karınca yağında bulunmaktadır. Ve kesinlikle laboratuvar ortamında sentezlenemeyen bir proteindir.


Slimcaps Türkiye

Teslimat Şartları Sık Sorulan Sorular Gizlilik Ve Güvenlik